My też będziemy #SuperKoderami

superkoderzy logo

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła znalazła się w grupie 140 szkół z całej Polski zakwalifikowanych do programu #SuperKoderzy, prowadzonego przez Fundację Orange i już od września rozpoczniemy zajęcia z programowania!

W maju 2019 r. uczniowie klasy VIa przygotowali filmik zgłoszeniowy, w którym zaprosili #SuperKoderów do Naszej szkoły i wyrazili chęć udziału w ścieżce tematycznej „Pogromcy języków – język angielski”. Co nas teraz czeka? Stworzymy interaktywne widowisko na podstawie powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, w którym rolę Dorotki zagra …. robot mBot. Uczniowie oprócz kodowania robotów, przygotują animację wzbogaconą o dialogi nagrane przez nich w j. angielskim.

Dzięki dotacji programu zakupimy niezbędny sprzęt – w tym roboty mBot.

Podczas zajęć uczniowie poznają podstawy programowania, kodowania, a także rozwiną kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w grupie.

Obejrzyjcie nasz filmik -----> Kliknij

SuperKoderzy na start!

Ten dreszczyk emocji w oczekiwaniu na paczkę z robotami… Już są! Dotarło do nas 5 mBotów, na które z niecierpliwością czekali nasi szkolni #SuperKoderzy – 24 uczniów z klasy 6a i 7a. Rozpoczęliśmy dziś wielką przygodę z programowaniem i wykonaliśmy pierwszy krok, aby stać się „Pogromcami Języków” pod opieką pani Magdaleny Przeniosło i pani Klaudii Janigi.

Za nami pierwsze zajęcia, na których odświeżyliśmy wiadomości o programie Scratch, a przed nami cykl zajęć, podczas których stworzymy interaktywne widowisko na podstawie powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

Śledźcie dalsze losy naszych #SuperKoderów i mBotów.

#SuperKoderzy #FundacjaOrange

Zapraszamy na stronę programu https://szkoly.superkoderzy.pl/lubcza-2020/

Początki w Scratchu ------> Kliknij

page

Śrubokręty w dłoń, czyli skręcamy roboty!

Po otrzymaniu robotów przystąpiliśmy do ich skręcania. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i oto tym sposobem nasze roboty zaświeciły i ruszyły przed siebie!

superkoderzy skrecamy roboty

Silniki, brzęczki i diody – czyli mBoty ruszają w świat

SuperKoderzy z naszej szkoły kontynuują wielką przygodę z kodowaniem i robotyką. Podczas zajęć uczniowie programowali roboty tak, by omijały przeszkody, jechały wzdłuż linii, zmieniały kolory tworząc flagi różnych krajów, a także zagrały „Happy Birthday”. Sami zobaczcie!

#SuperKoderzy #FundacjaOrange #PogromcyJęzyków

Film -----> Kliknij

#SuperKoderzy zdalnie? Czemu nie!

Nic nie powstrzyma naszych SuperKoderów w realizacji projektu, dlatego przeszliśmy na formę zdalną. Na poprzednich zajęciach uruchomiliśmy roboty i zapisaliśmy pierwsze linijki kodu. Podczas spotkania online zapoznaliśmy się z historią Dorotki z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w języku angielskim i poznaliśmy niezbędne słownictwo. Już niedługo bohaterzy przemówią głosami naszych uczniów. Kto wcieli się w rolę Dorotki? Kto udzieli głosu Drwalowi? Dowiecie się wkrótce.

SUperKod zdalnie

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>