ROK SZKOLNY 2016/2017 ROKIEM WOLONTARIATU: UCZYMY SIĘ POMAGAĆ

W poniedziałek 14 listopada w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja życia. Uczniów klas III gimnazjum odwiedziła Pani Daria McDonagh wolontariuszka Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Podczas zajęć poruszony został trudny temat śmierci. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega pomoc rodzinie w sprawowaniu opieki nad osobą chorą w stanie terminalnym, przebywającą w domu. Pani Daria opowiedziała jak wygląda praca wolontariuszy hospicjum na co dzień, jakim sprzętem się posługują. Podzieliła się również z nami swoimi przemyśleniami na temat wolontariatu i pomagania oraz życia .W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przyłączyła się do akcji Pola Nadziei z której dochód przeznaczony będzie właśnie na pomoc Tarnowskiemu Hospicjum Domowemu.