POLA NADZIEI- UCZYMY SIE POMAGAĆ

„Pola Nadziei” to międzynarodowa akcja przypominająca o osobach nieuleczalnie chorych, cierpiących w domach i hospicjach. Zainicjonowana została przez szkocką organizację Marie Curie Center Care w 1997 r., a już rok później została zaszczepiona na gruncie polskim. Głównymi celami akcji jest pozyskiwanie środków finansowych na potrzeby hospicjów, edukacja dotycząca metod i pracy z nieuleczalnie chorymi oraz propagowanie w społeczeństwie postaw otwartych na drugiego człowieka. Symbolem akcji są kwiaty - żonkile. Główne działania realizowane w ramach akcji „Pola Nadziei” to jesienne sadzenie żonkili na wybranych miejscach na terenie szkoły, uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby chorego człowieka oraz prowadzenie kwest i zbiórek publicznych. Nasza szkoła w tym roku szkolnym przyłączyła się do tej ważnej akcji. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu 21 października na przyszkolnej rabatce zasadzili 70 cebulek żonkili. Kwiaty te, kiedy zakwitną wiosną, zostaną rozprowadzone, a pozyskane fundusze przekażemy na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego.

WARTO POMAGAĆ!