Przedszkole

Nauczyciele

Super Koderzy

Statystyka

Użytkowników : 4
Artykułów : 1287
Zakładki : 6
Odsłon : 1340729

Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze od 25 maja 2020 r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 maja 2020 08:01

Szanowni Rodzice,

 

Zgodnie z rozp. MEN z dnia 4 maja 2020 oraz z dnia 14 maja 2020.r w sprawie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dyrektor Zespołu Szkół w Lubczy informuje, że w dniu 25 maja 2020 r. zostanie umożliwiona opieka (zajęcia opiekuńczo – wychowawcze z elementami dydaktycznymi) nad dziećmi z Przedszkola – oddziałów zerowych, Punktu Przedszkolnego (Żuczki i Pszczółki) oraz klas I-III dla dzieci tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy.

Dyrekcja oraz pracownicy Zespołu Szkół w Lubczy zapewnią spełnienie wymagań określonych w wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej oraz wytycznych GIS z dnia 14 maja 2020 r. dla szkół podstawowych.

Zaznaczyć jednak należy, że spełnienie wymogów sanitarno-epidemiologicznych nie daje gwarancji uniknięcia zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Szkoła pomimo zachowania reżimu sanitarnego zawartego w wytycznych GIS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zakażenie dziecka i jego skutki. Dlatego rodzice muszą podjąć samodzielną decyzję dotyczącą wysłania dziecka do Szkoły/Przedszkola.

Dodatkowo informuję, że przygotowane zostały szczegółowe instrukcje dotyczące zasad funkcjonowania Przedszkola i Szkoły w okresie stanu epidemii dotyczące zagadnień tj. przyprowadzania i odbierania dzieci, które zostaną przekazane rodzicom łącznie z wytycznymi GIS, o których mowa powyżej. Bardzo proszę o ścisłe przestrzeganie wskazanych zasad i zachowanie ostrożności. Apeluję o odpowiedzialne podejście rodziców i nie przysyłanie do Przedszkola/ Szkoły dzieci, u których wystąpi podejrzenie zachorowania lub dzieci, które miały kontakt z osobami chorymi lub poddanymi kwarantannie.

Przed wysłaniem dziecka do Przedszkola/ Szkoły, konieczne jest złożenie przez rodziców załączonego oświadczenia dotyczącego świadomości potencjalnego zagrożenia i pobytu dziecka w placówce. W przypadku braku złożenia w/w dokumentu, dziecko nie zostanie przyjęte.

Informację dotyczącą decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola/szkoły prosimy przekazać do Wychowawców klas za pośrednictwem dziennika elektronicznego do wtorku (tj. jutro 19 maja 2020 r. do godziny 10.00) Druk oświadczenia został pprzesłany każdemu na konto rodzica w dzienniku elektronicznym Librus.

Podpisane oświadczenie (załącznik nr 1) prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 19 maja 2020 r. do godziny 10.00 (wtorek)

Pragnę nadmienić, że nadal prowadzona jest realizacja podstawy programowej poprzez zdalne nauczanie. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z Dyrektorem Szkoły lub z Wychowawcą.

 

Z poważaniem

Barbara Golec

Poprawiony: poniedziałek, 18 maja 2020 08:04
 

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish
Reklama
Reklama
POCZTA

E-dziennik

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Program Comenius

Lubecka Noc Naukowa

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu