W HOŁDZIE ,,ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 marca 2021 00:00

Od 2011 roku 1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data ta, to uroczysty hołd oddawany żołnierzom powstania antykomunistycznego, którzy stawili zbrojny i polityczny opór narzuconej władzy po II wojnie światowej przez komunistów, oddając swoje życie w walce o wolną i niepodległą Polskę, która została zniewolona na kilkadziesiąt lat.
Uczniowie Naszej Szkoły nie zapomnieli o tym ważnym dniu. W hołdzie dla podziemia niepodległościowego postanowili nagrać krótkie filmiki, w których opowiadają, kim są dla nich ,,Żołnierze Wyklęci” oraz przedstawiają krótkie biogramy, m.in. Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny ps. ,,Inka”, Józefa Franczaka ps. ,,Lalek” czy Ludwika Marszałka ps. ,,Zbroja”.
Zapraszamy do zapoznania się z całością materiału przygotowanego przez uczniów pod linkiem: Link do filmu "Żołnierze Wyklęci"

Poprawiony: wtorek, 09 marca 2021 11:29