Przedszkole

Nauczyciele

Super Koderzy

Statystyka

Użytkowników : 4
Artykułów : 1271
Zakładki : 6
Odsłon : 1254844

Wycieczki
WYCIECZKA DO DĘBNA I TARNOWA
 
W dniu 9 października 2018 r. dziesięcioosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej udała się na wycieczkę do zamku w Dębnie i na zwiedzanie stolicy naszego powiatu-miasta Tarnowa. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu na 100 lecie odzyskania niepodległości Polski przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich pt. „Historia zatrzymana w kadrze-edycja 2018”. Jednym z punktów realizowanego projektu przez naszą szkołę był wyjazd grupy na w/w wycieczkę.
Więcej…
 
Z wizytą w Kopalni Soli w Bochni

W radosnym nastroju 11 i 12 października uczniowie klasy 2 i 3 poznawali historię i legendy związane z kopalnią soli w Bochni. Szczególną atrakcją był nocleg w komorze solnej . Po pełnym ciekawych przeżyć  noclegu pod ziemią szukaliśmy śladów historii w zamku Lubomirskich w Nowym Wiśniczu.Ostatnim i bardzo atrakcyjnym elementem jesiennej wyprawy były warsztaty ceramiczne w Pracowni Ceramiki i własnoręczne wykonanie glinianych ozdób.Z bagażem ciekawych wiadomości oraz plecakiem pełnym pamiątek wszyscy weseli i zadowoleni wróciliśmy do Lubczy, czekając na kolejne przygody podczas kolejnej wycieczki.
Autor tekstu: Anna Trojan

 
ODKRYWAMY PIĘKNO GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH
 
W dniu 4 października 2018 r. uczniowie klasy IV A, IV B oraz V A uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej w Góry Świętokrzyskie –  jednych z najbardziej tajemniczych gór w Polsce, niegdyś trudno dostępnych, pełnych jaskiń, formacji skalnych i rumowisk.
Uczniowie rozpoczęli swoją wycieczkę od przejażdżki kolejką świętokrzyską po Świętokrzyskim Parku Narodowym, a następnie zwiedzali Muzeum Przyrodnicze ŚPN na Świętym Krzyżu. Prezentowana tam wystawa jest  spektaklem światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia i modele. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda Puszcza Jodłowa (jej flora i fauna), jak powstawały Góry Świętokrzyskie i życie na ziemi, śledząc poszczególne epoki geologiczne. Następnie udaliśmy się do bazyliki mniejszej pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
Więcej…
 
Dywizjon 303

 12 września 2018 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum i  ósmej szkoły podstawowej wybrali się do tuchowskiego  kina na film pt. ,,Dywizjon 303”. Film został przez wszystkich oceniony jako bardzo dobry. Wspaniała obsada aktorów, charakteryzacja, zaangażowanie, sposób walki, wytrwałość a także determinacja naszych rodaków wywarła na nas ogromne  wrażenie. Jesteśmy pewni, że ten film poruszy serce każdego patrioty, dlatego serdecznie go polecamy.

 
Wycieczka do Wrocławia

 

W dniach 16 – 18 czerwca uczniowie klas III gimnazjum odwiedzili jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najciekawszych miast naszego kraju – stolicę Dolnego Śląska – Wrocław.
W ciągu trzech dni pobytu, była okazja do zwiedzenia większości znanych i ciekawych miejsc. Spacerowaliśmy alejkami ponad 100-letniego ZOO. Młodzież miała możliwość zobaczenia z bliska najmniejszych i największych zwierząt. W ZOO nie brakuje elementów nowoczesnej architektury. Tradycja łączy się z nowoczesnością. Wielkie wrażenie wywarło na uczestnikach Afrykarium. Przedstawiono w nim różne ekosystemy Czarnego Lądu. W podwodnym tunelu mogliśmy zajrzeć rekinowi w oczy i zobaczyć płaszczkę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish
Reklama
Reklama
POCZTA

E-dziennik

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu